Сент Етиен натупа Монпелие с три гола в края на мача

Отборът на Сент Етиен победи с 3:0 Монпелие в мач от 31-ия кръг на Лига 1 и по този начин се върна в битката за Шампионска лига. Въпреки изразителния резултат "зелените" стигнаха трудно до успеха, след като до 74-ата минута срещата бе 0:0. Нолан Ру обаче даде преднина на домакините, а скоро Оусама Танан удвои. Пет минути преди края на мача пък Валентен Ейсерик оформи крайното 3:0 с далечен удар. По този начин Сент Етиен събра 45 точки в актива си и е само на три от третия Рен. Монпелие пък отново забуксува и е едва на три точки от опасната зона. Южняците са с 36 на 15-а позиция.