Лестър направи и следващата крачка след нова победа с минимален резултат (видео)

Лидерът в Премиър лийг Лестър направи още една голяма крачка към мечтаната титла, след като победи с 1:0 като гост Кристъл Палас и увеличи преднината си на върха преди утрешния двубой на Тотнъм. Риад Марез вкара единственото попадение в 34-ата минута, а "лисиците" изпуснаха още няколко положения и в края трябваше да треперят. Селекцията на Клаудио Раниери дори имаше късмет в заключителните секунди, когато удар на Деймиън Дилейни срещна гредата. Това бе трета поредна победа с 1:0 за Лестър.

Гостите започнаха с атаките от самото начало. В 18-ата минута Олбрайтън изведе много добре Марез, който изскочи очи в очи с Хенеси. Стражът обаче успя да излезе навреме и да се намеси. След като измина половин час от началото, домакините също успяха да създадат опасност. Боласие проби отляво и центрира, а Заха засече на далечната греда, но стреля встрани. След тази ситуация Шмайхел протестира бурно заради това, че Боласие е играл с ръка, като стражът получи жълт картон заради реакцията си. Веднага след това самият Боласие бе близо до гола, но му липсваше точност, когато засече с глава центриране на Заха.

В 34-ата минута Лестър излезе напред. Дани Дринкуотър намери Варди отляво, голмайсторът на  "лисиците" центрира по земя в наказателното поле, където Марез бе изпуснат и засече в движение за 0:1. Три минути след това Палас бе близо до изравняването, но Шмайхел спаси удар на Симпсън, който рикошира в Морган и стана доста опасен. Пет минути преди почивката Хенеси пък спаси добър изстрел на Олбрайтън.

В самото началото на втората част Оказаки пропусна чудесна възможност да удвои аванса на Лестър. В 56-ата минута отново Оказаки не бе точен след удар с глава от няколко метра. Постепенно Палас наложи натиск, като основна заслуга за това имаше Бакари Сако, който замени Адебайор. Лестър пък прие играта в своята половина и започна да действа на контраатака. В 83-ата минута Шмайхел изби опасен удар на Сако.

Три минути преди края Варди излезе сам срещу вратаря, но в последния момент Дилейни успя да му избие топката. В заключителните секунди пред вратата на Шмайхел започна да ври и кипи. Първо Уйоа за малко не си вкара автогол, а при последвалия корнер Дилейни нацели гредата. Лестър обаче оцеля.

"Лисиците" вече имат актив от 66 точки - осем пред Тотнъм, който утре приема Борнемут, и 11 пред Арсенал. Кристъл Палас е без победа в първенството от 19 декември. "Орлите" заемат 15-о място с 33 точки.