Мари Дорен Абер спечели трети златен медал

Французойката Мари Дорен Абер спечели титлата в масовия старт на 12.5 километра на световното първенство по биатлон в Холменколен (Норвегия).

Абер повали всичките 20 мишени и измина трасето за 35.28.5 минути.

Отличието е трето златно и общо шесто от шампионата за Мари Дорен Абер, която стана шампионка в индивидуалната дисциплина, втора в спринта, трета в преследването, спечели титлата със смесената щафета на Франция и взе сребро с щафетата за жени.

Втора на 7.3 секунди с една грешка в стрелбата завърши германката Лаура Далмайер, за която това е пети медал от шампионата.

Кайса Мекерейнен от Финландия остана на трето място с един пропуска и на 8.1 секунди след победителката.

Състезанието премина без българско участие.

Лидерката в генералното класиране за сезона Габриела Соукалова от Чехия се нареди на четвърто място с една пропусната мишена и пасив от 30.9 секунди.

Соукалова продължава да води в подреждането след 23 от 26 състезания с 1039 точки, следвана от Мари
Дорен Абер с 970 точки и Доротеа Вирер (Италия) с 889 точки.
Десислава Стоянова е 74-а с 24 точки, а Емилия Йорданова - 94-а с 3 точки.

Крайно класиране в масовия старт на 12.5 км за жени от световното първенство по биатлон:
1. Мари Дорен Абер (Франция) - 35.28.5 минути (0+0+0+0 грешки в стрелбата)
2. Лаура Далмайер (Германия) - на 7.3 секунди (0+0+1+0)