Ботев (Пловдив) наказа "моряците" и зарадва феновете си (ВИДЕО)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна изключително важен успех с 3:1 над Черно море в мач от 25-ия кръг на "А" група. "Канарчетата" откриха резултата в 30-ата минута, когато Милен Гамаков матира Георги Китанов и отбеляза първия си гол от 15-и март 2015 година. Секунди след гола на Ботев Симеон Райков изравни резултата с добро изпълнение на фаул от над 25 метра. В 63-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на "жълто-черните" за нарушение на Борислав Стойчев. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който вкара за 2:1. Малко по-късно отново халфът се разписа за 3:1 и вкара своя 6-ти гол за сезона в първенството, като по този начин оформи крайния резултат в мача.

Вчера "канарчетата" отпразнуваха 104-ия си рожден ден.

Първата ситуация в мача дойде в 14-ата минута, когато Грегъри Нелсън направи добър пробив през центъра на терена и подаде към Наско Милев, който стреля, но прати топката право в ръцете на Георги Китанов.

В 24-ата минута Симеон Райков опита хубав изстрел от движение, но топката мина встрани от вратата.

Играчите на Ботев откриха резултата в 30-ата минута. Звездата на "жълто-черните" Грегъри Нелсън попаде добър пас в наказателното поле към Милен Гамаков, който направи резултата 1:0. Малко след гола, крилото на "моряците" Симеон Райков изненада Виктор Голас с изпълнение на пряк свободен удар от над 25 метра и изравни резултата.

В края на първата част Райков пробва нов изстрел с левия крак, но стражът на домакините изби топката в ъглов ъдар.

В 62-ата минута Борислав Стойчев влезе изключително грубо в краката на резервата Радослав Апостолов и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който не сгреши и направи резултата 2:1 в полза на "канарите". В 68-ата минута халфът вкара своя втори гол в мача след удар от дистанция. Това е негов 6-ти гол в "А" група и общо 8-ми през този сезон.

Едва в 89-ата минута Черно море отново пробва да изненада Голас, но шутът на най-активния на терена за варненци Райков мина встрани от вратата. В продълженията на мача крилото отново пробва да се разпише от пряк свободен удар, но шутът не затрудни вратаря и резултатът се запази 3:1.

След този успех играчите на Николай Костов излизат пред "моряците" във временното класиране на "А" група. Те събират актив от 28 точки с една повече от Черно море. В следващия мач Ботев гостува на Лудогорец, а футболистите на Никола Спасов приемат Локомотив (Пловдив).

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 3:1

Милен Гамаков 1:0 (30)
Симеон Райков 1:1 (32)
Лъчезар Балтанов 2:1 (63)
Лъчезар Балтанов 3:1 (68)

Стартови състави:

Черно море: Георги Китанов, Педро Еуженио, Пламен Николов (Кулибали), Борислав Стойчев, Михаил Венков, Марк Клок, Стенио, Георги Илиев, Симеон Райков, Бакари (Йосков), Матиас Курьор (Романов)

Резерви: Александър Чанович, Тодор Паланков, Даниел Георгиев, Мамуту Кулибали, Владислав Романов, Валентин Йосков, Иван Маркович

Ботев (Пловдив): Виктор Голас, Йордан Христов, Филип Филипов, Орлин Старокин, Игор Ощипко, Милен Гамаков, Серкан Юсеин (Димитров), Мариян Огнянов (Апостолов), Лъчезар Балтанов, Грегъри Нелсън, Наско Милев (Тютюков)

Резерви: Мартин Димитров, Кристиан Димитров, Даниел Златков, Емил Камберов, Радослав Апостолов, Борис Тютюков, Лазар Марин