Палас сломи десет от Рединг в края и е на 1/2-финал за ФА Къп

Отборът на Кристъл Палас стана първият полуфиналист в турнира ФА Къп в Англия. Тази вечер лондончани измъкнаха трудна победа с 2:0 над Рединг. Успехът на гостите дойде едва в края на мача, а домакините завършиха срещата с 10 човека на терена.

Кристъл Палас откри резултата в 86-ата минута от дузпа, реализирана от Йоан Кабай. Нарушението обаче бе оспорвано от домакините тъй като Яник Боласие се свлече доста театрално след като бе задържан в наказателното поле от Джейк Купър, който дори получи червен картон.

Минута след това Боласие нацели и напречната греда, а в добавеното време на мача Фрейзър Кембъл първо стреля в гредата, но сам успя да довкара топката в мрежата за крайното 0:2.

Така Кристъл Палас продължава напред в турнира и вече чака следващия си съперник, докато Рединг може да съжалява, че отпада по този начин, тъй като игра като равен с равен със своя съпенрник през по-голяма част от срещата.