Лион писа "5" на Гингам

Олимпик Лион развинти с 5:1 у дома Гингам в среща от 29-я кръг на Лига 1 и се изкачи от 6-ото на 3-ото място във временното класиране с 45 точки. Лидер и почти сигурен нов шампион е Пари Сен Жермен със 74 точки, а на второ място е Монако с 51 точки. Точни за успеха на "хлапетата" бяха Рашид Гезал, Александре Лаказет, който бе точен на два пъти, Макс Корне и Леметр, който си отбеляза автогол. За гостите попадението бе дело на Мевлют Ердинч.

Олимпик Лион откри още третата минута, когато Гезал с коляно вкара в мрежата топката, която преди това се беше отбила в гредата. Гостите изравниха в 11-ата чрез Ердинч, но това подейства като голям дразнител за домакините, които до края на първоо полувреме вече водеха с два гола аванс след попадения на Лаказет и Корне. В 61-ата Лакатез вкара и втория си гол в мача, а пет минути преди края след автогол на Леметр беше оформен и крайният резултат.