Реал Сосиедад изпусна точки срещу последния

Отборът на Реал Сосиедад стигна едва до 1:1 срещу последния Леванте в среща от 28-ия кръг на Ла Лига, играна на "Аноета". Зрителите в Сан Себастиан станаха свидетели на много пропуски на своя тим и по един гол в двете врати - на Диего Рейес (13) и Дейверсон (24).

Домакините доминираха през по-голямата част от първото полувреме. Момчетата на Еусебио поведоха в резултата след попадение на Диего Рейес в 13-ата минута. След изпълнен корнер Юри Берчиче овладя топката и центрира към централния защитник за 1:0. Гостите имаха страхотен шанс за изравнителен гол в 24-ата минута, когато Херонимо Руи изби след удар на Джересон Лерма. Само минута по-късно валенсианците отбелязаха чрез Дейверсон, който се разписа с глава.

Втората част започна с по едно положение пред двете врати, при които двамата вратари се намесиха адекватно. В 54-ата топката профуча покрай гредата след изстрел на Карлос Вела. "Чури урдин" създадоха достатъчно голови опасности след почивката, но ги пропиляха. В 70-ата минута Микел Оярсабал стреля неточно от добра позиция. В 73-ата същият се отличи с прекрасно подаване към Брума, след което последва нов пропуск. Брума отново не завърши голово и в 78-ата минута, когато топката премина покрай гредата.

Снимка: Getty Images/Guliver