Локо (Гoрна Оряховица) взе трите точки срещу Банско

Отборът на Локомотив прибави ценни три точки към актива си, като спечели с 2:1 над Банско и остана в битката за титлата в "Б" група. „Железничарите” стигнаха до успеха с голове на Мариян Иванов и Симеон Мечев в мач, в който драмата беше повече от качеството.

Първата интересна ситуация дойде в 33-ата минута, когато Симеон Мечев стреля опасно от фаул фронтално срещу вратата, но Стоянов майсторски извади топката в корнер. След изпълнението му защитникът Мариян Иванов с глава се разписа и свърши работата на нападателите – 1:0. В самия край на полувремено Тихомир Кънев стреля мощно от фаул от 35 метра и принуди вратаря отново да вади в корнер.

Следващото положение бе чак в 64-ата минута и донесе втори гол. Кънев открадна топката и изведе Симеон Мечев, който с удар между краката на вратаря удвои – 2:0. Гостите също опитваха атаки и в 70-ата минута намалиха, след като резервата Антонио Ласков от фаул отляво вместо да центрира, стреля в близкия ъгъл и изненада Колев – 2:1.

Капитанът Дани Апостолов бе с неизчерпаема енергия и навъртя два пъти повече километри от съотборниците си. Той можеше на два пъти да убие интригата – в 72-ата минута с добавка прати топката в левия стълб, а малко след това със силен шут принуди Стоянов отново да вади в корнер. Влизането на Трифонов на мястото на Почански още раздвижи атаките.

Играта обаче бе непрекъснато накъсвана, като сериозна заслуга има и реферът Боян Славков, към чието ръководство и двата отбора имаха претенции, и който нашари двата тима с десет картона. В 77-ата минута друга резерва на гостите Лефтеров излезе сам срещу Колев, но би високо, а малко след това пак той пое топката след немаркиран фаул от рефера и излезе сам срещу вратаря на Локо (ГО), който обаче блестящо спаси. В даденото продължение за втори жълт картон бе отстранен капитанът на Банско Любомир Витанов. В крайна сметка публиката отново приветства „влакчето на победата“ на „железничарите“.

Локо (ГО): Колев, Харизанов, Пенев, М. Иванов, Мицаков (85 Байдаков), Михайлов, Почански (54 Трифонов), Мечев, Желев, Апостолов, Кънев (85 Балъков)