Бургас 2007 отстъпи на ЦСКА

Бургас 2007 поведе, но отстъпи на гостенките от ЦСКА с 1:3 (25:15, 11:25, 21:25, 21:25) в последния, 18-и, кръг от първенството на Националната волейболна лига Демакс+ при жените. А началото беше отлично за домакините, които зашеметиха противника в първия гейм. След него обаче нещо се пречупи в играта на възпитаничките на старши треньора Ваня Соколова. Те не оказаха съпротивителни сили във втората част, но после си върнаха самочувствието. Третият и четвъртият гейм се развиха равностойно, но „червените” бяха по-концентрирани в решителните разигравания и си тръгнаха с победата.

В абсолютния си дебют в елита Бургас 2007 завърши редовния сезон на шесто място с 20 точки от 7 победи и 9 загуби. Тимът започва участието си във финалните плейофи срещу третия в таблицата „Казанлък Волей”. Четвъртфиналните серии ще се играят до две победи от три мача, като домакини в първите и в евентуалните трети мачове ще бъдат отборите с по-високо класиране от редовния сезон.   Срещите ще се проведат на 9, 12 и 14 март. Преди това, от 4 до 6 март, бургазлийки ще участват в турнира за Купата на България. Те са в една предварителна група в Шумен с домакините, „Левски” и „Казанлък Волей”. Първите два отбора се класират на полуфиналите.