Чикаго оглави Западната конференция с победа над лидера в НХЛ Вашингтон

Вратарят Кори Крофърд спечели рекордната в кариерата си 33-а победа, след като Чикаго се наложи с 3:2 над Вашингтон в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Успехът на Черните ястреби ги изкачи на първото място в Западната конференция, докато Столичаните остават лидери както на изток, така и в НХЛ.

Маркус Йохансон изведе Вашингтон напред в резултата 6:13 минути след началото на срещата, но Чикаго изравни само 31 секунди по-късно чрез Патрик Кейн. Капитанът Джонатан Тийвс донесе пълния обрат в полза на Черните ястреби във втората третина, а Денис Расмусен покачи на 3:1 в последната част, с което Чикаго спря серията си от две поражения.

Крофърд спаси 28 шайби за 33-та си победа от началото на редовния сезон, а Чикаго записа първи успех в последните осем мача на тима в НХЛ. Брейдън Холтби пък отрази 20 удара, а поражението е седмо за него в 51 мача на вратата на Вашингтон от началото на сезона.

Райън Калахан вкара два гола за победата на Тампа Бей с 4:1 над Бостън в интересен сблъсък от Атлантическата дивизия на Източната конференция. Стивън Стамкос пък се разписа от свободен удар за победата на Светкавиците, които поведоха с две точки на Мечоците на второто място в дивизията.