Литекс с малко очаквана издънка в "Б" група при дебюта на Любо Пенев (видео)

Отборът на Литекс допусна сериозна издънка още на старта на "Б" група. Предвожданият от Любо Пенев тим направи 0:0 при гостуването си на Пирин (Разлог) и по този начин остана в зоната на изпадащите.

Изненадата идва от това, че днес ловчанлии играха с първия си състав и очакванията бяха, че те няма да имат проблем със своя противник, а и с всички останали съперници във втория ешелон.

Както е известно, Литекс бе изваден от "А" група заради самоволно напускане на терена по време на декемврийския шампионатен мач с Левски. Това принуди оранжевите да изпратят основните си футболисти в Литекс II, който се подвизава в "Б" група, за да поддържат форма за полуфиналите от турнира за купата на България, където ловчанлии ще се изправят срещу състава на Монтана.

Иначе оранжевите определено могат да съжаляват за изпуснатите 3-4 отлични положения, както и за една ударена от Горанов греда.

Литекс запона активно мача и набързо създаде две отлични положения. В 5-ата минута Иван Горанов с техничен и силен удар от фаул нацели напречната греда. Малко след това Милчо Ангелов хитро изведе Десподов зад гърба на отбраната и той се опита да прехвърли вратаря, но топката излезе в аут. Гостите създадоха някакво напрежение след разбърквания и опит за контри пред вратата, но оранжевата защита се справи.

Ловчанлии продължиха до края на полувремето да имат игрово и териториално надмощие, но не успяха на няколко пъти да завършат с точен удар или центриране атаките си. В 39-ата минута се наложи стражът Александров да проявява рефлекс при опасен удар с глава на Василев. В ответната атака Малинов стреля над гредата, а малко по-късно шут на Никола Колев профуча край левия стълб.

В 50-ата минута Малинов центрира към Десподов, който би с глава, но Дебърлиев предвидливо излезе и спаси. Две минути след това Бумал намери Ангелов, той подаде в пенала, но с дружни усиля домакините изчистиха.

В 59-ата минута отлична възможност се предостави пред Милчо Ангелов. Таранът напредна и стреля, но на сантиметри покрай страничната греда.

Наставникът Пенев потърси освежаване на атаката и пусна в игра офанзивните Диого Виана и Густаво Кулма.

В 75-ата минута Милчо Ангелов се размина „на косъм“ с гола след центриране на Горанов от ляво. В 83-та минута ловчанлии се засуетиха в наказателното поле кой да отправи удар към вратата и бранителите на Пирин изчистиха.

В 85-ата минута Бумал изведе резервата Шопов, но Дебърлиев прояви хладнокръвие и спаси диагоналния му удар. После Густаво Кулма отправи опасен и топовен шут, но вратарят на Пирин отново реагира с рефлекс.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛИТЕКС II 0:0

ПИРИН (РАЗЛОГ): Дебърлиев, Предев, Василев, Руйчев, Газиев, Ангелов, Игнатов, Стоичков, Аджов, Чандъров, Тончев

ЛИТЕКС II: Александров, Недялков, Горанов, Цветков, Бумал, Станоев, Малинов, Колев (58-Диого Виана), Арсенио (58-Кулма), Десподов (73-Шопов), Ангелов