Форсберг реализира три гола за победата на Нешвил над Сейнт Луис

Филип Форсберг отбеляза своя втори хеттрик в рамките на четири дни и Пека Рине записа мач номер 40 без допуснат гол при победата на Нешвил с 5:0 у дома срещу Сейнт Луис в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Центърът Форсберг, който е водещ голмайстор на домакините с 26 попадения, реализира хеттрика в рамките на 14 минути във втората третина. Победата е четвърта поредна в полза на Предатърс, а шведският хокеист Форсберг има 12 гола през февруари 2016 година. Колин Уилсън и Крейг Смит също се разписаха в полза на Нешвил, а вратарят Пека Рине спря 26 шайби пред голлинията на домакините.

Отава победи с 6:4 като гост срещу Калгари, след като изоставаше с 2:4. Мика Зибанеяд се разписа на три пъти в рамките на само 2.38 минути в третата част. Зак Смит, Ник Пол и Жан-Габриер Пагю също се разписаха за отбора от столицата на Канада. Джони Гаудрю се отличи с два гола и асистенция, а Джо Колбърн и Шон Монахан също се разписаха в полза на Флеймс.

Детройт победи с 5:3 като гост срещу Колорадо в мач, игран на открито при изключително високи температури. Томаш Татар, Густав Никвист, Джъстин Абделкадер, Брад Ричардс и Дарън Хелм бяха точни в полза на Ред Уингс. Нейтън Маккинън, Тайсън Бари и Алекс Тангай се разписаха в полза на домакините в двубой, преминал през няколко обрата. Това беше първата среща в Колорадо, проведена на открито. Лос Анджелис победи с 2:0 у дома срещу Бъфало, а головете за Кингс реализира Танър Пиърсън във втория и в третия период. Вратарят Джонас Енрът направи 23 спасявания, като това е седми мач за него в НХЛ без нито едно допуснато попадение. Победата е четвърта поредна в полза на отбора от Калифорния. Вратарят на гостите Робин Лерър се отличи с 35 спасени шайби.