Дунав (Русе) продължава да крачи към "А" група

Лидерът в "Б" група Дунав победи с 1:0 Нефтохимик в първия пролетен кръг на първенството. Двубоят се игра пред над 2500 зрители на Градския стадион в Русе, а в герой за тима на Веселин Великов се превърна нападателят Мирослав Будинов, който отбеляза единственото попадение.

Дунавци започнаха по-активно и в първите минути гостите трудно успяваха да минат центъра. Георги Чакъров на два пъти бе близо до отбелязване на гол, но нямаше шанс. Будинов обаче не сгреши в 12-ата минута. Той беше оставен непокрит в наказателното поле на бургаския тим, имаше достатъчно време да се завърти и да разстреля от няколко метра противниковия вратар Петър Денчев за 1:0.

След почивката гостите опитаха да изнесат топката по-далеч от своята врата, но това се получи само за кратко. Последваха нови голови положения пред Денчев, при едно от които Юлиан Ненов уцели напречната греда. В края пък Будинов изпусна добро положение и срещата приключи 1:0.

След минималния успех Дунав продължава да е лидер. "Драконите" събраха 41 точки, а втори с 37 излезе Поморие, който днес победи с 2:0 при гостуването на Локомотив (Мездра).

Дунав: М.Луков, М.Петков, М.Ковачев, М.Милчев, А.Атанасов, Д.Димов-капитан, С.Читаков, Ю.Ненов, А.Огнянов, Г.Чакъров, М.Будинов

Резерви: С.Антонов, И.Раденцов, Н.Колев, П.Патев, Б.Костадинов, Й.Димитров, А.Здравчев

Нефтохимик: П.Денчев, Т.Трифонов, С.Андонов, Ж.Хаджиев, Д.Гаджев, Ц.Филипов-капитан, С.Неделчев, В.Мисяк, Б.Борисов, С.Иванов, И.Димитров

Резерви: П.Пацов, И.Цачев, М.Коев, С.Дрянов, Т.Стефанов, Т.Гочев, С.Жеков