Инголщат укроти Хамбургер с любимия си похват (видео)

Хамбургер ШФ не показа нужната класа, за да се справи с новака Инголщат 04 и мачът между двата тима от 23-ия кръг на германския елит завърши 1:1. Отборът на Бруно Лабадия е на 7 точки от опасната зона и все още е рано да се успокоява, докато баварците се радват на девета позиция в таблицата.

Привлеченият под наем през зимата Йосип Дръмич откри головата си сметка за тима с попадение в 7-ата минута, след като се възползва от подаване на Аарон Хънт.

Инголщат 04 реализира своя гол в 61-ата минута след изпълнение на корнер, при който Лукас Хинтерзеер прониза Рене Адлер с глава. Домакините обаче оспориха редовността на гола, претендирайки за нарушение срещу Люис Холтби преди това.

Новаците са вкарали само 17 гола от началото на сезона, но 11 от тях са от статични положения, с което те превъзхождат всички в Бундеслигата.

Хамбургер ШФ влиза в сравнително тежка серия в мачове срещу Шалке 04, Херта (Берлин) и Байер (Леверкузен) и затова ще се надява отборите в дъното да се дънят. Инголщат пък е по-близо до гарантиране на мястото си в елита.

Hinterseer L. Goal - Hamburger SV 1-1... by Live-goals