Спарта укроти руските "бикове" (видео)

Спарта (Прага) разби с 3:0 като гост Краснодар и с общ резултат 4:0 се класира за 1/8-финалите на Лига Европа. Чешкият тим имаше късмет да не изостава на почивката, но през второто полувреме заби три безответни гола във вратата на Андрей Дикан. Техни автори станаха Лукаш Маречек, Мартин Фридек и Кехинде Фатай. Шарл Каборе пък остави домакините с човек по-малко, след като си изкара червен картон в 68-ата минута.

В първия мач "биковете" изцяло отстъпиха инициативата на Спарта и трябва да са доволни, че допуснаха само един гол. Днес наставникът Олег Кононов направи няколко промени в състава си. Бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо остана сред резервите, а тримата в атака бяха Ари, Павел Мамаев и Фьодор Смолов.
Домакините започнаха много силно и още в 4-ата минута Ари излезе очи в очи с вратаря на Спарта Давид Бичик, но прати топката в аут. Руснаците продължиха да атакуват и пропуски направиха Смолов и Маурисио Перейра. В средата на полувремето Смолов комбинира с Мамаев, който стреля веднага, но встрани от целта. Защитата на гостите изнемогваше, но на два пъти удари на Ари рикошираха в противникови футболисти и това спаси Бичик.

Доста активни бяха двамата крайни бранители на Краснодар Виталий Калешин и Сергей Петров. Техните пробиви и центрирания на няколко пъти създадоха напрежение в наказателното поле на гостите, но почивката дойде при нулево равенство.
В 51-ата минута Маречек изненда Дикан за 0:1 и оттук до края на терена имаше само един отбор. В 57-ата минута оставеният напълно непокрит Мартин Фридек засече центриране от левия фланг и удвои преднината на Спарта.

В средата на полувремето Каборе беше изгонен за два жълти картона, а малко след това Ладислав Крейчи изведе Кехинде Фатай на добра позиция и той оформи убедителната победа на гостите.

КРАСНОДАР - СПАРТА (ПРАГА) 0:3 (0:0)
0:1 Маречек (51)
0:2 Фридек (57)
0:3 Фатай (70)

* Спарта се класира за 1/8-финалите с общ резултат 4:0