Дебютант изведе Ман Юнайтед до 5:1, Бодуров с автогол (видео)

Манчестър Юнайтед преодоля 1/16-финалите на Лига Европа след внушителна победа с 5:1 над Мидтиланд и общ резултат от двата мача 6:3. Класирането на "червените дяволи" обаче бе далеч по-трудно, отколкото показва резултатът. Мидтиланд поведе с попадение на Систо, а след загубата с 1:2 в Дания отборът на Луис ван Гаал трябваше да разчита на дебютанта Маркъс Рашфорд. 18-годишният талант се отблагодари с две решителни попадения, с които Юнайтед поведе с 3:1.

Българският национал Николай Бодуров не успя да повтори отличното си представяне от първия мач, тъй като защитата на Мидтиланд бе подложена на огромен натиск. В 32-ата минута Бодуров си отбеляза автогол за 1:1, след като опит за центриране на Мемфис Депай бе засечен от българина и топката се озова в мрежата. Срещата бе изпълнена с инцидента. Зрителите видяха пропусната дузпа, реализирана дузпа, автогол и червен картон.

Ван Гаал имаше сериозни проблеми с комплектоването на състава поради редица контузии. 19-годишният Джо Райли започна като титуляр за първи път, а Маркъс Рашфорд дебютира за тима на върха на атаката. Рашфорд замени в последния момент Антони Марсиал, който се контузи на загрявката.

Систо откри резултата на "Олд Трафорд" в 27-ата минута, след като развинти защитата на "червените дяволи". Много бързо отборът на Луис ван Гаал успя да изравни. В 32-ата минута Мемфис Депай проби по лявото крило и опита да намери съотборник в наказателното поле. Острият му пас бе засечен от Николай Бодуров и топата се озова в мрежата за 1:1. В края на първото полувреме Клан Хансен събори Ерера в наказателното поле, но Мата пропусна от бялата точка. Неговият удар бе отразен от вратаря на гостите Андерсон.

Напрежението в лагера на Юнайтед бе доста високо с оглед на едно евентуално срамно отпадане, но тимът изигра много силно второ полувреме. След почивката "червените дяволи" натиснаха и започнаха да създават положения. В 63-ата минута дебютантът Маркъс Рашфорд направи 2:1 след подаване на Мата и изравни общия резултат. Младокът се оказа в прегръдките на съотборниците си десетина минути по-късно. Този път бранителят Варела успя да го намери в наказателното поле и Рашфорд прати топката в мрежата.

Три минути преди края съдията даде втора дузпа за Юнайтед за игра с ръка на Хансен. Зад топката застана Андер Ерера и с мощен удар я прати в мрежата за 4:1. Мидтиланд завърши мача с 10 човека, след като Андре Рьомер си изкара втори жълт картон. До края остана време Мемфис Депай да оформи крайното 5:1. При този резултат Ван Гаал пусна още един дебютант в лицето на 17-годишния Реган Пул.