Лацио напред след бой над Галатасарай

Лацио се класира за 1/8-финалите на турнира Лига Европа след победа с 3:1 над турския Галатасарай в реванша на "Олимпико". Първата среща в Истанбул беше завършила 1:1. В герой за римските "орли" се превърна германският ветеран Мирослав Клозе, който вкара за 3:1, след като преди това турците бяха намалили и при нов техен гол щяха да продължат напред.

Римляните изиграха търпеливо срещата, възползвайки се от благоприятния резултат в първия мач. Те нанесоха своя решителен удар в рамките на две минута между 59-ата и 61-ата, когато Пароло и Андерсон пронизаха вратата на Галатасарай. Йозтекин върна надеждите на тима от Истанбул, но нов гол на Мирослав Клозе в 73-ата сложи точка на спора. Ветеранът влезе от резервната скамейка три минути по-рано и вкара след асистенция на Стефан Раду.  Така Лацио продължава непобеден в Лига Европа, а титлата в турнира е една от целите преди тима, който върви едва 8-и в Серия А.

ЛАЦИО - ГАЛАТАСАРАЙ 3:1  (първи мач 1:1)
1:0 - Пароло (59)
2:0 - Фелипе Андерсон (61)
2:1 - Йозтекин (62)
3:1 - Клозе (72)

iframe src="//vk.com/video_ext.php?oid=-76470207&id=171697193&hash=b3c69b41d4e4b5a1&sd" width="426" height="240" frameborder="0">