Дузпа носи успех на Ботев (Враца) над Локо Сф

Ботев (Враца) победи с 1:0 Локомотив (София) в последната си контрола преди началото на пролетния полусезон в северозападната "В" АФГ. Успехът на врачани дойде след попадение на Венци Иванов в 61-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Тодор Чаворски минута по-рано, който беше повален в пеналта от вратаря на "железничарите" Драгомир Петков.

Локомотив изпусна няколко възможности пред вратата на Иван Иванов, който не даде възможност на Мартин Димитров и Васил Димитров да го преодолеят във 2-ата и 13-ата минута.

Христо Спасов изтърва няколко отлични възможности да отбележи на гостите преди почивката, по един пропуск направиха още Анатоли Тодоров и Ивайло Цветанов. През втората част пробивите на Чаворски и ударите на Венци Иванов бяха постоянна заплаха за вратата на "железничарите".

Преди мача беше представена пролетната селекция на врачани, с която от неделя Ботев започва новия сезон във "В" група. През зимната подготовка тимът на Николай Тодоров-Кайзера изигра 9 мача, спечели 6 от тях, в един завърши наравно и загуби две срещи при голова разлика 25:11.

В неделя врачани гостуват на съименника си от Луковит в среща от 16-ия кръг на трета футболна дивизия.