Кабаков оцвети в червено мач на Барса

Българският топрефер Георги Кабаков се оказа в центъра на събитията в един от осминафиналите в Юношеската лига на УЕФА. Съдия №1 в родния футбол за отминалата 2015 година ръководи коравия сблъсък от младежкия вариант на Шампионската лига между Барселона и Мидтиланд, завършил с триумф за каталунците с 3:1.

Мачът бе много оспорван, като двата тима буквално се хвърлиха на литър кръв и метър кожа, принуждавайки родния арбитър да раздаде сериозно правосъдие, като по един играч от двата състава бе изгонен, а Кабаков даде общо 14 картона.

Възпитаниците на треньора Габри Гарсия стигнаха до обрат, след като изоставаха с 0:1 на почивката. Попадението за датчаните бе автогол на Ерик Монтес в 34-ата минута, като по-късно бранителят бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Барса изравни непосредствено след почивката, когато френското крило Тео Шендри отбеляза за 1:1 в 51-ата минута. Четвърт час преди края Мидтиланд остана с човек по-малко след директен червен картон на Андреас Мюрбек, но домакините не се възползваха от численото си превъзходство. Реално обратът дойде след изгонването на Монтес, който бе пратен под душа за втори жълт картон в 88-ата минута, а само 60 секунди след това Сеунгуо Лий вкара за 2:1. Крайният резултат бе оформен от голямата надежда Карлес Аленя в 92-ата минута.

Титуляр за каталунците бе синът на покойния Тито Виланова - Адрия, а на трибуните на “Миниестади” бе легендарния капитан на клуба Карлес Пуйол.

Асистенти на пловдивския рефер Кабаков бяха Мартин Маргаритов и Мартин Венев.