Торино с домакинска издънка срещу предпоследния

Отборът на Торино допусна домакинска издънка срещу предпоследния в класирането Карпи. "Биковете" очакваха лесна победа срещу аутсайдера в Серия "А", но така и не успяха да стигнат до гол във вратата на съперника и срещата завърши 0:0.

Домакините направиха всичко по силите си да измъкнат трите точки. Андреа Белоти пропусна добър шанс през първото полувреме, а през втората част Чиро Имобиле отправи опасен удар минал близо до голлинията, но никой не успя да го засече във вратата.

В 77-ата минута Торино получи и дузпа в своя полза, но Макси Лопес пропусна от бялата точка, като вратарят Вид Белец спаси удара му.

Така двата тима поделиха по една точка, като Торино вече има 32 и заема 11-ото място в класирането. Карпи пък поне спря серията си от 3 поредни загуби, но остава на 19-ата позиция с 20 точки.