Титулярите на Челси се разправиха с юношите на Ман Сити в абсурден мач за ФА Къп (видео)

Челси разби с 5:1 експерименталната формация на Манчестър Сити в 1/8-финалния сблъсък за ФА Къп, който трябваше да бъде дербито на кръга в турнира. Диего Коща откри в 35-ата минута, а направилият добро впечатление Давид Фупала изравни 94 секунди след това. След почивката неопитните играчи на Сити рухнаха и Челси разгроми своя съперник с голове на Вилиан (48'), Гари Кейхил (53'), Еден Азар (67') и Бертран Траоре (89'). Оскар пропусна дузпа, а на два пъти гредите лишиха домакините от още по-изразителен успех.

Мениджърът на Челси Гуус Хидинк заложи на всичко най-добро и започна със същия състав, както при гостуването на Пари Сен Жермен през седмицата.

Мануел Пелегрини спази заканата си да използва предимно млади играчи днес и като титуляри стартираха петима футболисти от отбора до 21 години - Тосин Адарабийо, Алейкс Гарсия, Ману Гарсия, Давид Фупала и Берсант Селина.

Младият състав на "гражданите" не се представи никак лошо през първата част, макар че очаквано домакините бяха по-дейният отбор, който имаше териториално предимство. В самото начало Давид Фупала демонстрира техника, елиминира двама бранители и стреля опасно, но Куртоа спаси. Челси отговори с добра комбинация между Фабрегас и Педро, след която нападателят стреля добре, но топката срещна гредата.

В 17-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като Диего Коща падна в наказателното поле след единоборство с Адарабийо. Сигнал логично не последва.

Десет минути преди почивката Коща изведе Челси напред. Фабрегас и Азар комбинираха много добре помежду си, белгиецът центрира перфектно отляво, Коща плонжира и прати топката с глава в мрежата зад Кабайеро. След само 94 секунди Манчестър Сити изравни. Фупала получи техничен пас от Ману Гарсия, след което намери Келеши Иеанашо, който му върна добре и младият французин вкара отблизо, записвайки мечтан дебют в професионалния футбол.

До почивката Кабайеро се намеси веднъж добре, спасявайки удар отблизо на Педро.

Три минути след подновяването на играта Челси отново водеше в резултата. В основата на попадението бе Вилиан, който проби на скорост, продължи към Азар, който много добре му върна. Бразилецът стреля в далечния ъгъл - 2:1.

Пет минути по-късно Кейхил покачи на 3:1. Отбраната на Сити не успя да изчисти топката след корнер, изпълнен от Вилиан. Кейхил намери кълбото от десетина метра, а то мина под плонжа на Кабайеро.

Еден Азар увеличи аванса на Челси в 67-ата минута след много прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

1/4 час преди края домакините получиха пресилена дузпа заради това, че Демикелис побутна с рамо Траоре в наказателното поле. Оскар изпълни, но Кабайеро изби. В 81-ата минута удар на Траоре срещна гредата. Халфът от Буркина Фасо обаче успя да се разпише минута преди края, когато засече с глава центриране на Оскар и оформи крайния резултат.

Челси: Куртоа, Аспиликуета, Кейхил, Иванович, Рахман, Фабрегас, Микел (82'-Матич), Педро (70'-Оскар), Вилиан, Азар, Коща (69'-Траоре)

Манчестър Сити: Кабайеро, Сабалета, Адарабийо, Демикелис, Коларов, Фернандо (78'-Хъмфрис-Грант), А. Гарсия, М. Гарсия, Селина (54'-Бейкър), Иеанашо, Фупала

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!