"Черната котка" Раджийв Рам спря Григор в Делрей Бийч (видео)

Първата ни ракета Григор Димитров загуби с 4:6, 3:6 от 89-ия в света Раджийв Рам от САЩ в полуфиналите на турнира в Делрей Бийч и допусна четвърта загуба от четири срещи от този съперник в кариерата си. Двубоят продължи 73 минути и беше белязан от куп грешки на българина, който така и не стигна дори до точка за пробив в подаванията на съперника си, а в същото време показа голямо колебание на собствен сервис.

Мачът сякаш беше решен още в първия гейм, в който поставеният под №4 в схемата Димитров сервира и допусна пробив, а след това американецът се възползва от грешките на българина и поведе с 2:0. Григор подобри играта си, но продължи да среща трудности при спечелване на сервис геймовете си. Едва в осмия гейм Димитров притисна съперника при негов сервис, но Рам се измъкна от ситуацията и с лекота спечели сета с 6:4.

Във втория не настъпи някаква разлика в играта на Димитров. При 1:1 мачът беше спрян за кратко заради появил се над кортовете дрон с прикрепена видеокамера.

Паузата не се отрази добре на Григор, който допусна пробив в третия гейм, а съперникът му успя веднага го затвърди. Григор заигра по-агресивно, но така и не стигна до точка за пробив. Най-близо до нея Григор беше в осмия гейм, но Рам удържа подаването си и поведе с 5:3, а българинът трябваше да сервира за оставането си в мача. Българинът допусна нови грешки и на практика подари гейма на Рам, а с това и мача. На финала Рам, който за последно преди това беше победил Григор през 2012 г. на квалификациите на Мастърса в Синсинати, ще играе с победителя измежду Сам Хуери и Хуан Мартин дел Потро.
Следващата седмица Гриор ще играе на турнира в Акапулко, където спечели титлата през 2014 г.