Манчестър Юнайтед катастрофира в Дания, Бодуров с блестящ дебют (видео)

Датският шампион Мидтиланд победи с 2:1 един от големите фаворити за отличието в Лига Европа - Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" поведоха с гол на Мемфис Депай (37'), но допуснаха пълен обрат, който дойде след попадения на Пионе Систо (44') и Пол Онуачу (77'). Селекцията на Луис ван Гаал изигра слаб мач, а българският национал Николай Бодуров ще запомни официалния си дебют за Мидтиланд с гръмка победа и много добро представяне.

Двата отбора никога досега не бяха се срещали, а датският тим не бе играл в официален мач от месец декември, тъй като местният шампионат все още не е подновен.

Българският национал Николай Бодуров, който е единственият наш представител в тази фаза на турнира, започна като титуляр за домакините.

Давид де Хеа получи контузия в глезена по време на загрявката преди мача и вместо него стартира Серхио Ромеро. Доналд Лав за първи път попадна в титулярния състав на Манчестър Юнайтед. Антони Марсиал бе на върха на атаката, подпомаган по крилата на Джеси Лингард и Мемфис Депай. Уейн Рууни пропусна двубоя заради контузия.

Гостите имаха две добри възможности в осмата минута, когато при първата си атака Мемфис Депай бе изведен добре по левия фланг, но неговият удар бе блокиран от Хансен. При последвалия корнер Мата засече хитро на близката греда, но Андерсен спаси. Много скоро след това Мидтиланд бе много близо до гола, след като Хансен засече отблизо центриране от корнер, но неговият изстрел с глава бе избит от Ромеро, който се намеси на голлинията, спасявайки с една ръка.

В 37-ата минута домакините пропуснаха изключителна възможност, след като двама играчи се оказаха сами срещу Ромеро, но Кадлец се забави и аржентинският страж спаси. Секунди по-късно Манчестър Юнайтед поведе. Лингард центрира отдясно, а Депай успя да мушне топката под плонжа на Андерсен.

Минута преди края на първата част Систо изравни. Карик сгреши, а халфът на домакините проби добре през центъра, финтира Ерера и стреля от границата на наказателното поле. Получи се рикошет в крака на Смолинг и топката влезе във вратата на Ромеро.

В самото начало на втората част Лингард пропусна добра възможност, а малко след това и Мата не бе точен отблизо с глава. В 56-ата минута удар на Лингард срещна напречната греда. В 62-ата минута Ромеро спаси гостите от сигурен гол, след като изби точен удар с глава на Онуачу, след който топката влизаше под напречната греда.

В 77-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Резервата Онуачу за пореден път навърза няколко играчи на "червените дяволи", като Мата бе най-неориентиран в ситуацията, след което нигерийският нападател стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ромеро.

Реваншът е след седмица на "Олд Трафорд".

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!