Реал Мадрид прекърши римските амбиции (видео)

Отборът на Реал Мадрид сломи като гост с 2:0 Рома в първи 1/8-финален дуел в Шампионската лига. Кристиано Роналдо (57) и Хесе Родригес (85) вкараха така важните попадения. Италианците също имаха своите шансове, но ги пропиляха. В края на срещата пък реферът можеше да назначи дузпа в полза на италианците. Реваншът след две седмици изглежда протоколен. Кейлор Навас продължи страхотната си серия без допуснат в Шампионската лига, покачвайки я на над 600 минути.

Стефан Ел Шаарауи, Мохамед Салах и Диего Пероти получиха най-офанзивни роли в състава на римляните. С изключение на контузения Гарет Бейл, Зинедин Зидан заложи на най-доброто, с което разполага. Марсело беше възстановен, а Хамес Родригес и Иско бяха близо до Карим Бензема и Кристиано Роналдо.

Двубоят започна с остри контри към вратата на Кейлор Навас. Диего Пероти и Мохамед Салах показаха своята скоростна техника и поставиха под напрежение защитата на гостите от Испания. В 17-ата минута капитанът Алесандро Флоренци потърси Пероти, който от аутлинията извади топката за Ел Шаарауи, който, притиснат от Даниел Карвахал, не успя да насочи точно от пет метра.

Постепенно тимът от "Сантиаго Бернабеу" заформи обръч около наказателното поле на "вълците". Акциите на "лос бланкос" обаче приключваха без удар. В 33-ата Кристиано Роналдо технично копна топката, а Марсело шутира моментално от въздуха, ала сантиметри не достигнаха на топката да попадне в мрежата. Комбинацията беше много изящна и щеше да се получи много зрелищен гол.

В края на полувремето римляните отново се посъбудиха и направиха остри влизания към наказателното поле на Навас. Нападенията обаче завършваха с блокирани опити и най-много корнер в полза на домакините. Костариканският вратар продължаваше да трупа минути към своя рекорд за сухи мрежи.

В 55-ата минута Ел Шаарауи получи дълъг пас отляво, поведе си топката малко по-дълго и Навас успя да излезе и да избие с крака. Две минути по-късно Кристиано нахлу по левия фланг, финтира технично Флоренци и с много хубав удар прати топката в далечния горен ъгъл - 0:1. При шута имаше и рикошет, което допълнително затрудни Войчех Шчесни и направи спасяването невъзможно.

В 60-ата Роналдо се освободи в наказателното поле и центрира, но на крака на съперник. Постепенно римляните изнесоха играта по-напред в търсене на гол. В 66-ата Салах беше на добра позиция, но ударът му не се получи.

В 71-ата Салах проби отдясно, ала острото подаване беше пресечено. Минута по-късно Ванкюр изпрати бомбена топка от 20 метра, която облиза лявата греда на Кейлор Навас. В 73-ата Роналдо беше на косъм да реализира втори гол. След великолепно подаване на Хамес Родригес португалецът насочи с глава по диагонала от ръба на малкото наказателно поле. В 78-ата Хамес беше непокрит и стреля с глава - неточно.

Минута по-късно Един Джеко получи голова възможност от малък ъгъл и притиснат от Варан, стреля покрай близката греда. В 80-ата Карвахал влезе безразсъдно в краката на Салах, но съдията прецени, че няма дузпа, тъй като топката остава далеч. В 83-ата Флоренци намери непокрития Салах в наказателното поле, но тъмнокожият нападател не овладя добре. Ентусиазмът на момчетата на Лучано Спалети беше попарен в 85-ата минута. Резервата Хесе Родригес напредна, стреля през човек и намери далечния долен ъгъл за прекършващото 0:2. Любопитното е, че в 89-ата минута Роналдо беше сменен от дефанзивния Каземиро.

Реваншът е след две седмици в Мадрид. Кристиано Роналдо вече има 92 гола във всички европейски турнири. След него са Лионел Меси (83) и Раул (76).