Клоп: Това бе победа за душата, но трябва да покажем уважение към един велик клуб

Ливърпул постигна най-голямата си победа под ръководството на Юрген Клоп, надделявайки с 6:0 в гостуването си на Астън Вила. Германецът определи разгромния резултат като победа "за душата", но същевременно подчерта, че трябва да се покаже уважение към съперника, който се намира в трудна ситуация.

"Знаехме, че този мач е важен предвид нашата ситуация и ситуацията на Астън Вила. Те записаха добри резултати в последно време, а до края остават само 12 мача, така че в такава ситуация трябва да печелиш точки. Знаехме, че няма да бъде лесно, но днес играхме добре, защитавахме се добре и вкарвахме голове в точните моменти. 2:0 на почивката бе добър резултат, въпреки че преди седмица пропиляхме преднина от два гола. Това е един от най-добрите резултати на почивката в света. През второто полувреме също се справихме добре, вкарахме още голове и победихме с 6:0. Не се случва често в живота на един треньор в последните 20 минути просто да се наслаждава на мача. Това бе резултат за душата, за класирането и за нашата голова разлика. Всичко бе перфектно, но не трябва да пеем песни или нещо подобно. Трябва да покажем уважение към Астън Вила - един велик клуб, който се намира в трудна ситуация. Това бе добър ден за нас и много тежък ден за Астън Вила.

Много, много съм доволен заради Даниел Стъридж. Той иска да играе футбол и сега може да го прави, което е добре за него и е много добре за отбора. Но днес ние бяхме без Адам Лалана, Лукаш Лейва и Мартин Шкъртел", заяви Клоп.