Ливърпул не впечатли в Германия и ще трябва да бие на "Анфийлд"

Отборът на Ливърпул, който този път разполагаше с пълен арсенал от налични футболисти, не успя да впечатли при визитата си на Аугсбург в Германия от 1/16-финалите на турнира Лига Европа и двата отбора завършиха наравно 0:0 на стадион "СГЛ Арена" в баварския град.

Домакините дори могат повече да съжаляват за пропуснатите възможности пред Симон Миньоле, като преди почивката Александер Есвайн не съумя да преодолее белгийския вратар останал очи в очи с него. В края на мача пък резервата Дон Жин-Вон уцели и гредата на Ливърпул.

Гостите имаха две добри ситуации за гол, пропуснати от Даниел Стъридж и Коло Туре в рамките само на няколко минути през втората част. Стъридж не успя да се разпише само на няколко метра от Марвин Хитц след прострелен пас на Джеймс Милнър, изпращайки топката встрани от гредата на швейцарския страж. Малко след това пък Коло Туре не успя да засече центриране в наказателното поле на германците, оставен непокрит в наказателното поле на Аугсбург. Алберто Морено пробва късмета си от далечно разстояние с левия крак и можеше да изненада стража на домакините, но той все пак успя да избие.

Така двата отбора не съумяха да отбележат гол и оставиха интригата в двубоя помежду си жива до следващата седмица, когато ще се изправят един срещу друг на "Анфийлд".

Ливърпул пък за пореден път показа, че има сериозни проблеми, както в защита, където те отдавна са изпъкнали, така и в атака, където макар на терена да бяха Филипе Коутиньо, Роберто Фирмино и Даниел Стъридж, тримата така и не успяха да създадат нищо по-интересно пред вратата на съперника. Когато това все пак се случи и Милнър откри Стъридж сам срещу вратаря, английският нападател прати топката в аут. Макар да отправиха повече удари в очертанията на вратата - 7 срещу 3, играчите на Ливърпул не бяха тези, които повече са заслужили отбелязването на гол. Нещо повече - и трите удара във вратата на Миньоле предизвикаха сериозни намеси от страна на вратаря.

АУГСБУРГ - ЛИВЪРПУЛ 0:0
АУГСБУРГ (4-5-1): Марвин Хитц, Паул Верхаах, Кристоф Янкер, Рагнар Клаван, Константинос Стафилидис, Доминик Коор, Маркус Фойлнер, Александер Есвайн, Халил Алтънтоп (81-Коо Джа-Чеул), Тобиас Вернер (81-Джи Дон-Вон), Раул Бобадийя (23-Каюби)

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): Симон Миньоле, Натаниел Клайн, Коло Туре, Мамаду Сако, Алберто Морено, Джордън Хендерсън, Джеймс Милнър (81-Джордън Айб), Емре Джан, Роберто Фирмино, Даниел Стъридж (68-Дивок Ориги), Филипе Коутиньо

СЪДИЯ: Давид Хосе Фернандес Борбалан

СТАДИОН: "СГЛ Арена"

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Янкер, Коор (Аугсбург)