Севиля подчини Лас Палмас (видео)

Отборът на Севиля се наложи с 2:0 над гостуващия Лас Палмас в среща от 24-ия кръг на Ла Лига. През първото полувреме публиката на "Рамон Санчес Писхуан" видя как гостите от "Гран Канария" надиграха домакините. След почивката класата на "бяло-червените" изигра решаваща роля и с попадения на Евер Банега (69) и Кевин Гамейро (75) севилци достигнаха до успеха, който ги затвърди на петото място.

Жонатан Виера за мъничко не достигна до топката в опасна близост в петата минута. В 11-ата Хосе Антонио Рейес стреля, а Хави Варас успя да спаси. В 25-ата Мубарак Уакасо хвърли чудесно подаване към Виера, но халфът на "жълтите" шутира прекалено високо. В 43-ата Виера нацели сглобката на вратата и не съумя да изведе канарците напред в резултата. Момчетата на Кике Сетиен играха по-силно през първото полувреме.

След почивката тимът на Унай Емери отново не намираше път към вратата на Варас. Андалуският състав имаше щастието да отбележи с първата си добра голова възможност в средата на втората част. В 69-ата минута Евер Банега стреля, вратарят игра с топката, тя се удари в гредата и влезе в мрежата. В 75-ата Михаел Крон-Дели изведе Витоло в наказателното поле, а той насочи успоредно на голлинията към Гамейро за 2:0.

Севилци нямат поражение от 3 януари, когато загубиха от Гранада.

Снимка: "Марка"