Байерн се разправи с десет от Бохум по пътя към полуфинала (видео)

Байерн (Мюнхен) постигна сравнително лесна победа като гост над Бохум в последния двубой от 1/4-финала за Купата на Германия. Баварците се наложиха с 3:0, като головете в мача бяха дело на Роберт Левандовски в 39-ата и 90-ата минута и Тиаго Алкантара в 61-ата минута. Мюнхенци бяха улеснени и от факта, че домакините играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като в 42-ата минута Ян Шимунек бе изгонен от игра.

В началото Бохум започна доста смело и в 8-ата минута Тероде имаше прекрасен шанс, като бе изведен в наказателното поле, финтира Давид Алаба, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Постепенно обаче Байерн взе нещата в свои ръце и в 39-ата минута Томас Мюлер получи в наказателното поле и продължи към Левандовски, който без забавяне отбеляза за 0:1. Три минути по-късно гостите си спечелиха и дузпа за нарушение на Шимунек срещу Ариен Робен в пеналта, като защитникът на Бохум бе изгонен. Ударът на Томас Мюлер от бялата точка обаче бе спасен от вратаря.

Мюнхенци обаче продължиха да натискат и през втората част и още в 49-ата минута Робен направи невероятен пропуск отблизо. В 61-ата минута обаче холандецът получи в наказателното поле и върна за Тиаго, който от движение бе точен за 0:2.

В последната минута на мача Байерн окончателно реши всичко, като Артуро Видал отне една топка в половината на домакините, Робен овладя и подаде на Левандовски, който заби трети гол за крайното 0:3.