Фиорентина изгуби нови две точки (видео)

Фиорентина завърши наравно 1:1 при гостуването си на Болоня. "Виолетовите" постепенно отпаднаха от битката за титлата след непостоянните си изяви, а вече трябва да се притеснява за преследващите го Интер и Рома. Тимът на Паоло Соуса остана с човек по-малко в 57-ата минута след втори жълт картон за Фернандес, но въпреки това успя да поведе чрез Бернардески. Авансът на гостите се запази точно четири минути, тъй като в 63-ата минута Джакерини изравни за домакините.

През първото полувреме Дестро бе близо до гола, но Фиорентина бе по-опасният тим, а в основата на повечете атаки бе бившият играч на Барселона Кристиан Тейо. Испанецът на няколко пъти проби отлично, но нямаше кой да завърши атаките.

След червения картон на Фернандес "виолетовите" стигнаха до гол. Отново Тейо проби и намери Бернардески, който не пропусна от наказателното поле. Ситуацията се повтори, но в другото поле, където Донса намери Джакерини за неговия шести гол от началото на сезона. С човек повече докрая Болоня доминираше, но така и не стигна до ново попадение и до трите точки.