Сарате измъкна Фиорентина от домакински резил с късен гол (видео)

Отборът на Фиорентина измъкна инфарктна победа с 2:1 в домакинството си на Карпи от междинния 23-ти кръг в Серия "А". Домакините на "Артемио Франки" се нуждаеха от гол в добавеното време на мача, чийто автор бе Маура Сарате, за да измъкнат трите точки. Преди това Борха Валеро даде преднина на "виолетовите" още във 2-ата минута, но Кевин Лазаня изравни в 73-ата минута, като гостите могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точка и така да продължат серията си от 5 поредни мача без загуба.

Началото на срещата не предвещаваше толкова драматична развръзка. Фиорентина поведе още от съблекалнята, като Борха Валеро получи извеждащ пас от Йосип Иличич, финтира прекия си пазач и отбеляза за 1:0.

След това обаче "Виола" така и не направи нищо, за да довърши съперника, който издебна своя шанс в 73-ата минута, когато Летиция центирапо земя за Лазаня, който възстанови равенството - 1:1.

И когато изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, в 3-ата минута на добавеното време геният на Мауро Сарате донесе успеха на домакините. Аржентинецът с удивително изпълнение в далечния ъгъл на вратата от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря за крайното 2:1.

Така Фиорентина запази третото си място в класирането с актив от 45 точки. Карпи пък се намира на 18-ото място в таблицата с 19 точки до момента.