Астън Вила с трета победа за сезона

Астън Вила малко по малко започва да заприличва на отбор, способен да е конкурентноспособен във Висшата лига. Тимът, воден от Реми Гард, записа трета победа от началото на сезона, след като надделя с 2:0 над Норич и скоро дори може да бъде част от битката за оцеляване. Бирмингамци все още са на дъното на класирането, като изостават на осем точки от Нюкасъл, който заема 17-ото място.

Джолиън Лескът поведе Вила напред, след като откри резултата малко преди почивката след удар с глава. В началото на второто полувреме Габриел Агбонлахор удвои аванса на домакините и до голяма степен осигури петата поредна загуба на Норич.

На пръв поглед задачата на Вила да стигне до спасение изглежда доста трудна, тъй като тимът имат да наваксва осем точки, а остават 13 мача, но ако успехи като този вдъхнат увереност на играчите, нищо не се знае.

През първото полувреме и двата отбора не демонстрираха много качества. Голът на Лескът падна след два рикушета и доза късмет. Попадението на Агбонлахор за 2:0 обаче дойде след добра атака. Нетипично за бирмингамци те успяха да запазят аванси си без да се стига до нервни моменти.

"Футболът е странен. Днес не играе толкова добре, колкото в някои от предишните мачове, в които загубихме. От известно време бележим прогрес. Още сме далеч от там, където бих искал да бъдем, но все още вярваме", коментира мениджърът на Вила Реми Гард.