Уест Хам събори 10 от Астън Вила след почивката (видео)

Отборът на Уест Хам постигна победа с 2:0 над Астън Вила и по този начин продължи битката за място в европейските клубни турнири. Възпитаниците на Славен Билич бяха подпомогнати значително от нападателя на гостите Андре Аю, който остави тима на Реми Гард с човек по-малко повече от 70 минути с ранен червен картон. Численото преимущество на домакините в крайна сметка даде резултат и те взеха трите точки през втората част с голове на Микейл Антонио (58) и Шейку Кояте (85).

Астън Вила започна по-добре мача. Първоначалният устрем на гостите обаче бе спрян от глупавата проява на Андре Аю, който си изкара директен червен картон след само 17 минути игра. Той удари с лакът в лицето Аарън Кресуел и пое рано-рано към съблекалните.

Останали с човек по-малко бирмингамци се групираха солидно в защита и "чуковете" срещнаха сериозни трудности с намирането на път към вратата на Марк Бън. Само веднъж в рамките на първото полувреме лондончани бяха близо до гола, след като Джеймс Томкинс центрира в наказателното поле, но Енер Валенсия прати топката над гредата с удара си с глава.

През втората част обаче численото превъзходство на домакините на терена оказа тежкото си влияние и Уест Хам проби отбраната на съперника. В 58-ата минута Марк Нобъл изведе Микейл Антонио на добра позиция и крилото даде аванс на "чуковете". Гостите имаха сериозни претенции за засада на Антонио в ситуацията, но те не бяха уважени. Пет минути преди края на мача пък Шейку Кояте окончателно уби интригата в мача след пас на Енер Валенсия.

Трите точки означават, че Уест Хам вече има актив от 39 и продължава да преследва Манчестър Юнайтед (40), Тотнъм (45) и вече Арсенал (45) за квотите в Шампионска лига и Лига Европа. Астън Вила пък почти сигурно стяга куфарите за Чемпиъншип със своите 13 точки, които оставят бирмингамци на цели десет от спасителната зона.