Тотнъм мечтае след нови три точки

Феновете на Тотнъм могат да мечтаят за нещо голямо. Не е ясно точно за какво, но техният любим отбор вече е на второ място в класирането, на пет точки зад лидера Лестър. Лондончани спечелиха с 1:0 домакинството си на Уотфорд и продължиха постоянното си представяне във Висшата лига. Единственото попадение бе реализирано от бранителя Киърън Трипиер, който отбеляза първия си гол за клуба. Той се възползва от отличен пробив и центриране на Деле Али и донесе победата на "шпорите" в 64-ата минута.

Тотнъм доминираше през целия двубой, но блестящи изяви на бившия вратар на тима Аурелио Гомеш попречиха на домакините да спечелят с по-голям аванс и изнервиха феновете. Стражът на Уотфорд направи осем спасявания. Отборът на Маурисио Почетино отправи 26 удара към вратата на съперника, но чак след влизането на Али атаките на тима станаха по-опасни.

Постоянноството на лондончани, за които не се говори много този сезон, ги постави в най-добрата позиция да атакуват титлата от 1961 г. Те не са завършвали втори от 1963 г., но сега сякаш имат дълбочината в състава да се борят с Лестър и Манчестър Сити.

Почетино направи някои промени в състава, като смени двата си крайни защитници и това даде резултат. Бен Дейвис и Трипиер бяха блестящи в атака и участваха във всички по-опасни комбинации. Дейвис на два пъти бе близо до гола в началните минути, но Гомес спаси.

С оглед на позитивните неща за Тотнъм Уотфорд тотално разочарова. Мениджърът Кике Санчес Флорес реши да раздели нападателното си дуо и излезе само с Игало в предни позиции, но промяната в системата не даде резултати и нападателят бе изолиран за дълги периоди.