Денис Димитров шести на 60 метра в Полша

Сребърният медалист на 100 метра от Европейското първенство за младежи под 23 години от 2015-а Денис Димитров завърши на шесто място във финала на 60 метра на международния турнир по лека атлетика Pedro`s Cup в полския град Лодз тази вечер. Възпитаникът на Валя Демирева пресече финалната линия за 6.73 сек, а преди това в сериите бяга 6.79 сек. Това беше първо състезание за Димитров за годината.

Победата на 60 метра в Лодз извоюва друг състезател на Демирева - кубинецът Юниер Перес, който завърши първи с личен рекорд за сезона от 6.53 сек. Втори се нареди световният и европейски шампион в зала Ричард Килти (Великобритания) също с лично постижение за сезона от 6.62 сек, а трети завърши представителят на Барбадос Леви Кадогани с най-добър резултат в кариерата си от 6.63 сек. Пред Димитров се наредиха още холандецът Соломон Бокари с 6.70 сек и представителят на домакните Пржемислав Словиковски с 6.72 сек. И за двамата това бяха лични рекорди.

В същата дисциплина при жените най-бърза беше 18-годишната полякиня Ева Свобода, която спечели състезанието със 7.15 сек. Втора с изравнен личен рекорд завърши сънародничката й Марика Попович - 7.31 сек, а трета с лично постижение от 7.36 сек се нареди Шара Проктър (Великобритания).

В бягането на 60 метра с препятствия при мъжете най-бърз беше кубинецът с испански паспорт Орландо Ортега - 7.52 сек, а при дамите победителка стана европейската шампионка в зала Алина Талай (Беларус) със 7.97 сек.