Локомотив (София) представя Красимир Балъков

След дълго чакане Евертън зарадва феновете си

Евертън стигна до първа победа на "Гудисън Парк" в първенството от ноември. Тимът на Роберто Мартинес бе убедителен срещу Нюкасъл и спечели с 3:0. Аарън Ленън откри резултата през първото полувреме, а две дузпи, реализирани от Рос Баркли, оформиха крайния резултат. Домакините можеха да спечелят и с по-голяма разлика, тъй като създадоха доста положения.

Мърсисайдци доминираха от самото начало и заслужено поведоха, след като Клевърли намери Ленън и той се разписа. Евертън изпусна трите точки, след като водеше в три от последните си пет мача и бе на път отново да си създаде проблеми. През второто полувреме в рамките на четири минути "карамелите" удариха гредите на три пъти и малко по-късно можеха да съжаляват. Влезлият като резерва Александър Митрович пропусна единствената възможност за гостите, след като, озовал се непоткрит в наказателното поле, стреля неточно.

Две минути преди края Ленън бе съборен в наказателното поле и Рос Баркли успокои феновете с точен удар от бялата точка. В даденото от съдията продължение Джамал Ласълс получи втори жълт картон за нарушение срещу Баркли, което доведе до втора дузпа и втори гол на английския национал.