Евертън не срещна трудности в Карлайл

Отборът на Евертън не срещна никакви проблеми с това да преодолее Карлайл и да се класира за петия кръг на турнира за Купата на Англия. Възпитаниците на Роберто Мартинес спечелиха без много трудности с "класическото" 3:0 визитата си на "Брънтън Парк". "Карамелите" решиха крайния изход с два бързи гола още в рамките на първите 14 минути на двубоя. Аруна Коне откри резултата след само две игрови минути, а Аарън Ленън удвои с диагонален удар в 14-ата. Крайното 0:3 оформи Рос Баркли малко след изминаването на час игра. Гостите от Ливърпул можеха да отбележат и още голове във вратата на Марк Гилеспи, но направиха редица пропуски, като в няколко случая и гредите помогнаха на стража на Карлайл.

Отборът от Втора Лига опита да застраши вратата на Жоел Роблес в няколко ситуации, но като цяло разликата в класите между двете единайсеторки бе повече от очевидна и двубоят се превърна в приятна проверка за Евертън между натоварените мачове от Висшата лига.

Аруна Коне отбеляза вероятно най-лесния гол в кариерата си във втората минута от двубоя, след като бе изведен на празна врата с прострелно центриране на метри от вратата, дело на Аарън Ленън. Самият Ленън пък окончателно уби интригата в мача с втори гол след 14 минути футбол. Бившият футболист на Тотнъм преодоля на скорост бранител на домакините и с удар под плонжа на Гилеспи направи резултата 0:2. Оттук насетне единствената интрига в мача бе колко гола ще реализират гостите.

В крайна сметка те се оказаха "само" три. Рос Баркли заби третото попадение във вратата на домакините, благодарение и на щастлив рикошет в тялото на защитник. Топката промени леко траекторията си след удара на офанзивния халф на "карамелите" и се заби в мрежата зад Гилеспи за крайното 0:3. Аруна Коне и Баркли бяха най-големите грешници за ливърпулци пред гола, като Коне разтресе и горната греда, но в крайна сметка това нямаше особено значение, тъй като Евертън безпроблемно си осигури място сред последните 16 в най-стария клубен футболен турнир.

КАРЛАЙЛ - ЕВЕРТЪН 0:3
0:1 - Коне (2)
0:2 - Ленън (14)
0:3 - Баркли (65)