Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Лудогорец не успя да победи седмия в Чехия (видео)

Отборът на Лудогорец завърши 0:0 срещу седмия в чешкото пъренство Збройовка (Бърно), в петата контрола за "орлите". Това е и първият мач, в който лидерът в "А" група не успява да се поздрави с успех. До този момент играчите на Георги Дерменджиев записаха победи над Фортуна (Дюселдорф), Виктория (Пилзен), Заря (Луганск) и Стяуа.

В събота е следващата контрола за Лудогорец. Te излизат срещу Слован (Братислава), а ден по-късно се изправят срещу БАТЕ (Борисов).

Георги Дерменджиев направи няколко промени в състава спрямо победата над Стяуа с 3:0. Владо Стоянов и Кишада изобщо не бяха в групата, а Витиня, Терзиев, Натанаел, Дяков и Марселиньо останаха на резервната скамейка.

Първата интересна ситуация дойде в 8-ата минута, когато Вандерсон стреля от дистанция, но вратарят на Збройовка се справи добре и изби в корнер.

Последваха два изстрела на Хушка (14) и Лутонски (17), но и двата не представляваха сериозна заплаха за Милан Борян.

В 30-ата минута Бърно бяха близо до откриване на резултата. Хушка стреля със задна ножица от близко разстояние, но Борян се справи отлично и запази резултата 0:0.

В 72-ата минута Керестеш пробва директен удар от фаул, но резервата Аргилашки спаси.

Първата по-сериозна възможност за "орлите" през втората част дойде в 74-ата минута, когато крайният бранител на Лудогорец Натанаел пробва силен удар, но топката не намери рамките на вратата пазена от Меличарек.

Двойна смяна в състава на Лудогорец. В 79-ата минута появилият се на почивката Георги Аргилашки получи травма и на негово място отново се появи Милан Борян.

Лудогорец - Збройовка (Бърно) 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: Борян (Аргилашки), Минев (Витиня), Моци (Терзиев), Керчев (Марем), Ангуло (Натанаел), Препелица (Дяков), Саша, Лукоки, Вандерсон (Марселиньо), Кафу, Чунчуков (Денислав Александров)

ЗБРОЙОВКА: 1.Меличарек, 24.Хушка, 14.Коштал, 6. Йованович, 30.Керестеш, 10.Зубеле, 18.Чриен, 8.Малик, 19.Лутонски, 7.Завадил, 37.Режничек