Лас Палмас обърна Селта (видео)

Отборът на Лас Палмас надви с 2:1 гостуващия Селта в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Тео Бонгонда изведе напред "небесносините" в петата минута, но с голове на Жонатан Виера (33 - дузпа) и Вилиан Жозе (90) "жълтите" извоюваха трите точки и се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Още в петата минута гостите от "Балаидос" откриха резултата. Карлес Планас намери Тео Бонгонда, а той финтира статичния Айтами и преодоля Хави Варас - 0:1. Канарският тим тръгна смело напред в търсене на изравняване. В 19-ата минута Вилиан Жозе нацели греда след мощен шут. В 32-ата "жълтите" получиха дузпа, след като Густаво Кабрал игра с ръка след центриране от фал. Жонатан Виера вкара дузпата с много спокойна засилка и хладнокръвно насочване.

В 56-ата Серхио Алварес на два пъти се намеси след опасна акция на домакините. Тимът на Кике Сетиен контролираше топката и търсеше по-старателно победата. В 73-ата минута Фабиан Ореяна получи втори жълт картон за симулация, търсейки дузпа за галисците. В 90-ата минута добрата игра на домакините беше материализирана с победен гол. Роке Меса изведе Вилиан Жозе в наказателното поле, "осмицата" пребори Джони и отбеляза с удар от девет метра за 2:1.

Снимка: "Марка"