Челси марширува в Купата с голов спектакъл, Азар вкара първи гол (видео)

Отборът на Челси постигна изключително убедителен успех с 5:1 при гостуването си на МК Донс в двубой от четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия. "Сините" от Лондон разгромиха тима от Чемпиъншип с хеттрик на бразилеца Оскар, първото попадение на Еден Азар за сезона и попадение на Бертран Траоре. Дарън Потър отбеляза почетния гол за "доновете", който бе и изравнителен в 21-ата минута, но впоследствие домакините рухнаха с изключително груби грешки в отбрана, позволявайки на съперниците си да забият цели пет гола във вратата на Дейвид Мартин.

Още от самото начало на мача домакините позволиха на съперника да създаде много опасни положения пред тяхната врата. След само 5 минути игра Диего Коща се озова сам срещу Мартин, но вратарят спаси удара му. След още няколко фрапантни пропуска пред вратата на МК Донс, в крайна сметка Челси стигна до откриване на резултата чрез Оскар, който бе изведен от Диего Коща на празна врата и се разписа. Радостта на "сините" обаче бе кратка, тъй като в 21-ата минута далечен удар на Дарън Потър се отклони в крака на Неманя Матич и прехвърли Тибо Куртоа по забележителен начин за 1:1.

Преди двата отбора да се оттеглят на почивка обаче гостите бяха решили всичко в своя полза, а Оскар бе оформил хеттрик. В 32-ата минута бразилецът отново изведе своя тим напред, а минута преди края на първата част негов много красив гол направи резултата 1:3.

Десетина минути след подновяването на играта за втората част Еден Азар отбеляза първия си гол през този сезон. Белгиецът първо си спечели дузпа, а след това сам отбеляза от бялата точка, за да отпразнува, целувайки емблемата на отбора си. Крайното 1:5 оформи Бертран Траоре с удар от десетина метра след пас на Еден Азар.

МК ДОНС - ЧЕЛСИ 1:5
0:1 - Оскар (15)
1:1 - Потър (21)
1:2 - Оскар (32)
1:3 - Оскар (44)
1:4 - Азар (55-д.)
1:5 - Траоре (62)