Прокобата продължава да тегне над Валенсия (видео)

Отборът на Валенсия отново остана без победа в Примера дивисион, след като загуби с 0:1 от Спортинг Хихон на "Местайя" в двубой от 22-ия кръг. Тимът на Гари Невил няма успех в първенството от 7 ноември, като новият треньор все още не се е поздравявал с трите точки. Домакинският мач с един опашкарите беше идеалният момент за първи пълен успех, но "прилепите" отново разочароваха своите привърженици. Единствения гол в срещата отбеляза от дузпа Антонио Санабрия в 50-ата минута.

Срещата започна с домакински натиск. В третата минута Андре Гомеш центрира към Алваро Негредо, който стреля неточно и претендираше за дузпа след контакт с Хорхе Мере. Софиан Фегули шутира прекалено високо в шестата минута. В 16-ата Пабло Пиати и Андре Гомеш разиграха добре, но Иван Куеяр се намеси с вещина. Постепенно натискът на "прилепите" отслабна и топката се вижеше в центъра на терена. Исма Лопес отправи първи изстрел към вратата на Матю Райън в 30-ата минута - неточно.

В началото на втората част гостите от "Ел Молинон" спечелиха дузпа. В 49-ата минута Данило Барбоса събори Джони Родригес. Антонио Санабрия изпълни точно от бялата точка - 0:1. В 54-ата Райън спаси опасен изстрел на Джони от пряк свободен удар. В 56-ата Негредо нацели греда след изпълнение с глава при корнер. В 78-ата Негредо направи много голям пропуск, след като сам от седем метра вдигна топката над гредата. Четири минути по-късно Пичу Куеяр излезе неразчетено, но след удар с глава на Родриго Морено топката подмина гредата за сантиметри.

След края на срещата Гари Невил и неговите футболисти бяха бурно освиркани от публиката на стадиона. С успеха тимът на Абелардо Фернандес се измъкна от зоната на изпадащите. "Лос че" се задържат в средата на класирането.

Снимка: Марка