Дженоа и Фиорентина отвориха бетонов възел на "Мараси"

Отборите на Дженоа и Фиорентина изиграха един от скучните мачове в 22-ия кръг от Серия "А". Срещата на "Мараси" в Генуа завърши 0:0, което едва ли задоволява и двата състава. Наставникът на гостите Пауло Соуса започна с Мауро Сарате в атаката, а голмайсторът Никола Килинич бе оставен на пейката. В началото другото острие на "виолетовите" Кума ел Бабакар пропусна изгодна ситуация.

В 34-ата минута Диего Лаксалт пропусна с глава да открие резултата за "грифоните". В последните секунди на първата част Диего Пероти принуди Чиприан Тетерушану да спасява мрежата си. Превъзходството на Дженоа роди и греда, дошла след изстрел на Сусо в 50-ата минута. В 85-ата минута Пауло Соуса бе изгонен от скамейката, след като подскочи по-бурно срещу съдийско отсъждане. Скоро след това Матия Перин отрази майсторски шут на Маркос Алонсо.

За момента "Ла Виола" остава на трето място в класирането, като довечера Федерико Бернардески и компания ще викат за Милан в дербито с Интер. При победа "нерадзурите" ще изместят "виолетовите" от третото място, което крие в себе си милионите на Шампионската лига.