Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Севиля се справи лесно с Леванте (видео)

Отборът на Севиля спечели с 3:1 над Леванте в обеден мач от 22-ия кръг на Примера дивисион. Голове на Кевин Гамейро (1), Висенте Ибора (47) и Йевхен Коноплянка (76) зарадваха "Рамон Санчес Писхуан". Джузепе Роси успя да запише първо попадение за "гранотас", които остават на последно място.

Още в 50-ата секунда на срещата Кевин Гамейро откри резултата с 12-ия си гол в Ла Лига. Беноа Тремулинас се включи по лявото крило, центрира, топката се удари в гърба на Висенте Ибора и нападателят насочи в мрежата - 1:0. В четвъртата минута Серхио Рико изпусна топката след шут на Хосе Моралес, кълбото се удари в сглобката и пак попадна в ръцете на вратаря. В 11-ата Диего Мариньо спаси удар на Гамейро след страхотен пас на Хосе Антонио Рейес. В 38-ата ситуацията се повтори, като стражът отново се намеси след изстрел на френския нападател. Джузепе Роси шутира неточно в 43-ата минута.

Второто полувреме също започна с гол във вратата на валенсианския тим. В 47-ата минута топката попадна в Гамейро, а той асистира на Висенте Ибора - 2:0. В 55-ата Серхио Рико направи голяма грешка и подари първия гол на Джузепе Роси след завръщането му в Примера. В 61-ата стражът на "бяло-червените" се намеси при много добър опит на Хосе Моралес да изравни резултата. В 76-ата резервата Йевхен Коноплянка отбеляза трети гол за андалския състав след хубава контра и страхотно насочване към сглобката.

Тимът на Унай Емери се качи на пета позиция в класирането. Севилци продължават и борбата за Купата на краля, като през идната седмица е първият полуфинал срещу Селта.

Снимка: "Марка"