Малага покори "Ипуруа"

Отборът на Малага надигра като гост с 2:1 Ейбар в среща от 22-ия кръг на Примера. Хуанпи (44) и Роке Санта Крус (90) вкараха попадения за тима на Хави Грасия, а Борха Бастон се разписа добавеното време на двубоя. С успеха тимът от Коста дел Сол се изкачи в горната половина на класирането.

Първата възможност в мача се откри пред вратата на домакините още в първата минута, когато Гонсало Кастро потърси Шарлиз. В 16-ата минута Борха Гонсалес - Бастон се размина с гола след центриране на Кеко. В 21-ата Асиер Риесго се намеси на два пъти след комбинация между Чори Кастро и Шарлиз. Такаши Инуи не можа да преодолее Карлос Камени в 31-ата минута. Полувремето завърши с гол с пета на Хуанпи след пас на Чори.

Дани Гарсия стреля прекалено високо в 53-ата минута, а при следващата атака Дуйе Чоп не можа да преодолее Асиер Риесго. В 59-ата Шарлиз беше напът да вкара великолепен гол, но при вдигнат флаг за засада. Номер 9 изпълни прекрасна задна ножица, а топката се удари в гредата. Баските не сътвориха натиск и не подложиха под напрежение своя съперник. В 90-ата Роке Санта Крус затвърди успеха на андалуския тим, след като две минути по-късно Хуанпи пропусна на празна врата. Секунди преди края Бастон реализира за Ейбар.

Снимка: "Марка"