Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Мъри - Австралия 17:0, Ферер устоя на бомбардировката на Иснър

Поставеният под №2 и четирикратен финалист в Мелбърн Анди Мъри се класира за 1/4-финалите на Australian Open. 28-годишният шотландец надигра представителя на домакините Бърнард Томич с 6:4, 6:4, 7:6 (4). Поставеният под номер 16 в схемата Томич направи 4 пробива, но загуби 6 пъти подаването си и допусна цели 56 непредизвикани грешки - с 34 повече от британеца. Мъри записа 43 уинъра - с 10 повече от Томич, който все още не е преминавал четвъртия кръг в Мелбърн.

Любопитно за отбелязване е, че Мъри няма нито една загуба срещу австралийски тенисисти в кариерата си: 17-0 победи.

Мъри, който от 2010 година насам не е губил на Australian Open преди 1/4-финалите, ще играе във фазата на последните 8 с испанеца Давид Ферер. Поставеният под №8 Ферер срази 10-ия поставен Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 6:4, 7:5. Ферер записа само един ас, докато съперникът му заби 18, но те не бяха достатъчни на американеца дори за сет.

Мъри има 12 победи от 18 мача срещу Ферер и е спечелил последните им 5 срещи.