Монако не се затрудни с Тулуза и си върна второто място

Отборът на Монако си върна втората позиция в класирането на Лига 1, след като победи с категоричното 4:0 Тулуза в мач от 22-ия кръг на френския шампионат. Монегаските не срещнаха особени проблеми с "виолетовите" и до почивката вече водеха с 2:0. Автори на попаденията бяха Бернардо Силва и Фабио Коентрао. В края на полувремето Висам Бен Йедер пропусна дузпа за гостите, а през втората част Гуидо Карийо и Елдер Коща оформиха крайното 4:0 в полза на домакините.

Така Монако вече има 39 точки и е с три преднина от третия Ница. Лидерът ПСЖ обаче е далеч напред с 60. Тулуза пък остава предпоследен с едва 20 точки и много съмнения за бъдещето.