10 от 10 за Славия във Висшата лига

Славия записа десета поредна победа във Висшата лига! В среща от 10-ия кръг „белите“ спечелиха гостуването си на „Дунав“ (Русе) с 3:1 (25:19, 19:25, 25:17, 25:18).
С успеха столичани отново изпревариха директния си съперник за първото място – „Черно море БАСК“ (Варна).

„Виктория Волей“ (Пловдив) постигна първа победа през новата година, след като се наложи с 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:23) като гост на „Звездец“ (Горна Малина). Пловдивчани показаха характер, за да обърнат от 0:1 гейма, а добре се включи завърналия се Стефан Иванов, който през първия полусезон игра за „Миньор“ (Перник) в „Суперлигата“.

В последния мач от днешната програма „Ботев“ (Луковит) надигра категорично с 3:0 (25:20, 25:11, 26:24) като домакин ГРАД (Белоградчик).

Във временното класиране лидер е „Славия“ с 28 точки (10 победи), пред „Черно море БАСК“ също с 28 точки, но 9 победи. На трето място е „Ботев“ (Луковит) с 21 точки, а „Виктория Волей“ е на четвърто с 18.