Лестър дръпна на Арсенал, Варди отново започна да бележи (видео)

Лестър излезе еднолично на върха в Премиър лийг, след като победи с 3:0 Стоук Сити у дома. Даниел Дринкуотър (42'), Джейми Варди (66') и Леонардо Уйоа (87') се разписаха за селекцията на Клаудио Раниери, която постигна 13-а шампионатна победа от началото на сезона.

Дринкуотър откри резултата три минути преди почивката. Риад Марез центрира от корнер, топката бе изчистена, но на границата наказателното поле халфът на "лисиците" я намери с плътен удар. Топката рикошира в Марк Уилсън и влезе във вратата на Джак Бътланд. След почивката - в 66-ата минута, Джейми Варди удвои, след като не се бе разписвал в шест поредни мача. Авторът на първия гол Дринкуотър изведе нападателя добре, Варди премина покрай Бътланд и прати топката във вратата му за 2:0. В 87-ата минута резервата Уйоа оформи класиката, след като засече отблизо подаване на Марез.

Най-доброто положение в целия мач за Стоук се откри пред Хоселу, чиито удар с глава бе спасен от Шмайхел.

Лестър дръпна с три точки пред Арсенал, който утре приема шампиона Челси на "Емиратс" и се нуждае от победата, за да си върне първото място. "Грънчарите" са на девета позиция с актив от 33 точки.