Барса изкопчи победата след безобразно полувреме (видео + галерия)

Отборът на Барселона постигна много трудна победа с 2:1 при гостуването на Малага в среща от 21-ия кръг на Ла Лига. Голове на Мунир Ел Хадади (2) и Лионел Меси (52) донесоха успеха на каталунците. Хуанпи се разписа за андалуския състав в 32-ата минута. Момчетата на Луис Енрике изиграха най-слабото си първо полувреме в Примера от началото на сезона, но след почивката установиха контрол над двубоя. С успеха Барса временно оглави класирането.

Меси се завърна в състава и при отсъствието на Неймар си партнираше с Луис Суарес и Мунир. Алейш Видал, Арда Туран, Томас Вермален и Адриано Корея получиха шанс за изява. Хави Грасия подреди 4-4-2 с нападатели Дуйе Чоп и Шарлиз.

Малага - Барселона Срещата започна гръмотевично за каталунците, които вкараха едва минута след началото. Луис Суарес се отскубна в наказателното поле, промуши топката между краката на Карлос Камени, а Мунир от самата голлиния реализира първия си гол в Ла Лига през сезона - 0:1. През седмицата младият нападател вкара две попадения в Билбао в турнира за Купата на краля.

Голът вместо да смути домакините сякаш ги пришпори да атакуват. Южняците натиснаха много сериозно своя съперник и на няколко пъти създадоха напрежение пред Клаудио Браво. Футболистите от "Камп Ноу" така и не успяваха да установят контрол върху топката. В деветата минута тя срещна ръката на Серхио Бускетс след корнер, а съдията разтълкува ситуацията като недостатъчна за дузпа. В 12-ата Шарлиз стреля с глава встрани от вратата.

Малага - Барселона - 1:2 В 14-ата Гонсало Кастро нанесе коварен удар от 19 метра, Браво протегна ръка и с помощта и на лявата си греда спаси своите. В 25-ата Бускетс върна назад към Вермален, но белгиецът загуби равновесие и падна на земята, подарявайки отличен шанс за андалусците. Притичалият Хавиер Масчерано сложи крак в точния момент и изби топката пред Шарлиз, който неоснователно претендираше за дузпа. В 29-ата и Браво се поддаде на напрежението и подаде към Чоп, който обаче не се възползва от положението.

В 32-ата логичното се случи: припряната игра на каталунците беше наказана. Защитниците не разиграха убедително, а Масчерано подари владението на топката, за да тръгне много опасна контраакция. Хуанпи я завърши с точен изстрел от 17 метра след хубава асистенция на Шарлиз - 1:1. "Лос кулес" изиграха най-слабото си полувреме в Примера от началото на сезона, но в самия му край можеха да водят в резултата. В 44-ата минута барселонци изградиха скоростна акция, Меси потърси Мунир, който стреля ниско, Камени изби и когато Лео трябваше да добави в мрежата, юношата на Реал Мадрид Мигел Торес протегна крак и блокира аржентинеца.

Малага - Барселона - 1:2 Втората част започна с натиск на гостите от "Камп Ноу". В 50-ата минута Меси получи отлична възможност от пряк свободен удар, но стреля в стената. В 52-ата защитата на "лос бланкиблаус" "проспа" центриране на Адриано Корея, при което Лео изпълни прекрасна странична ножица и оплете топката в мрежата - 1:2.

Домакините реагираха с прострелно центриране на Чори Кастро в 55-ата минута, при което чилийският вратар изпусна топката, но футболист на Барса изчисти. Луис Енрике извади Мунир и засили халфовата линия с Иван Ракитич. В 62-ата сантиметри не достигнаха на Суарес да играе с кълбото сам срещу Камени след извеждащ пас на Меси. Седем минути по-късно Арда Туран насочи неточно с глава след корнер. В 73-ата малагийският тим можеше да изравни след недобро изчистване на Масчерано, но Браво се намеси на два пъти.

Малага - Барселона - 1:2 В 78-ата резервният ляв защитник днес Сержи Роберто допусна да бъде прехвърлен, Роберто Росалес овладя и стреля по земя - Браво улови сигурно. Две минути по-късно Бускетс изведе Меси, аржентинецът се устреми към Камени, но насочи покрай близката греда в аут. В 85-ата Шарлиз стреля от въздуха над гредата след центриране отляво. Три минути по-късно Камени показа майсторство след силен удар на Меси. В заключителните минути каталунците разиграваха продължително с цел да не загубят топката.

В крайна сметка Барса записа ценна победа в борбата за защита на титлата. През седмицата на каталунците им предстои реванш с Атлетик Билбао за Купата на краля, но всички погледи са вперени в предстоящия сблъсък с Атлетико Мадрид другата събота.