Ботев (Враца) стартира с победа - 30 фенове подкрепят тима в София

Ботев започна с победа контролите от зимната подготовка, след като днес врачани победиха с 3:1 Струмска слава (Радомир). Проверката се изигра на терен в комплекса "Царско село" в София. Успехът беше неофициалния дебют на старши-треньора Николай Тодоров-Кайзера, който остана доволен от представянето на футболистите си.

Милен Василев изведе врачани в средата на първото полувреме, а в 42-ата минута нападателят пропусна да реализира и дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Съперникът от Радомир се върна в мача за 1:1 в 50-ата минута, но това беше всичко, което можа да направи в проверката. Дошлият от Септември Анатоли Тодоров вкара за 2:1 в 70-ата минута, а Любослав Младенов оформи крайното 3:1 секунди преди края на проверката.

"Доволен съм от старанието на играчите. Намираме се в твърде ранен етап от подготовката, в която акцентът е поставен върху физическото натоварване. Беше важно да проверим игровия тонус на играчите, което ме удовлетворява", коментира след мача Кайзера.

30-ина фенове от Враца дойдоха в София, за да се порадват на успеха на любимците си. На трибуните в комплекс "Царско село" имаше и доста съгледвачи от софийски отбори. Следващата проверка от подготовката на Ботев е в петък, на 29 януари, когато врачани ще играят срещу Бдин.

Николай Тодоров даде шанс за изява на всичките си футболисти.

Ботев започна със следната единайсеторка: Митов, Г.Иванов, Павлов, Георгиев, Генов, Илиев, Кисьов, Г.Василев, Чаворски, М.Василев, М.Димитров. След почивката в игра влязоха още вратарите Хр.Георгиев и Иванов, както и полевите играчи: Йорданов, Куанг, Крумов, Д.Димитров, Тодоров, Цветков, Борисов, В.Иванов и Младенов.