Нова мощна победа на Реал Мадрид, двама от "супермените" обаче паднаха контузени (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 5:1 Спортинг Хихон в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион. Зинедин Зидан записа втора поредна убедителна победа, като до 18-ата минута паднаха цели четири гола във вратата на гостите - Гарет Бейл (7), Кристиано Роналдо (9 и 18) и Карим Бензема. Френският голмайстор вкара още един в 41-ата минута, а Исма Лопес се разписа в 62-ата за астурианци. Голеадата беше помрачени от контузии на Гарет Бейл и Карим Бензема.

Зинедин Зидан отново заложи на Иско вместо на 80-милионния Хамес Родригес. Рафаел Варан очаквано зае мястото на контузения Серхио Рамос. Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо оформиха нападателния тризъбец. Абелардо Фернандес разчиташе на схема 4-2-3-1.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон "Лос меренгес" започнаха ударно и буреносно. Гостите от "Ел Молинон" бяха под истински обстрел и бяха пронизани цели четири пъти до 18-ата минута. В седмата Гарет Бейл откри резултата при корнер, след като се отскубна от пазача си на първа греда и реализира седмия си шампионатен гол с глава. Стотина секунди по-късно Кристиано реализира красив гол с удар в горния близък ъгъл. Португалецът получи топката от Бензема и с мощен шут от 17 метра матира Иван Куеяр.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон В 12-ата Карим ознаменува своя мач номер 300 за мадридчани с великолепно попадение със странична ножица. Бейл центрира отдясно и "деветката" изпълни перфектно акробатичния удар. Вихрушката пред вратата на Пичу Куеяр донесе и четвърти гол. В 18-ата Даниел Карвахал пусна ниска топка в наказателното поле и Роналдо насочи по земя в мрежата - 4:0.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон Във втората част от полувремето "белите" отпуснаха захвата и позволиха на астурианския тим също да създаде някои опасни акции, на които им липсваха удари. В 41-ата минута Иско показа страхотна техника и асистира на Бензема, който от седем метра вкара в близкия ъгъл - 5:0. С този гол вълшебното трио на Мадрид събра повече попадения от целия отбор на Барса в Ла Лига (45:44). В края на полувремето Зидан получи неприятна новина, след като Бейл трябваше да напусне с травма.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон През втората част темпото логично поспадна с оглед решения спор. В 52-ата минута Кристиано изпусна нервите си и изрита без топка крака на Начо Касес, като халфът преди това беше влязъл малко по-остро в единоборство. Съдията Ундиано Майенко не посегна към джобчето с картоните си и пощади CR7. Тимът на Абелардо направи няколко нелоши атаки. В 59-ата Джони Родригес стреля мощно от 25 метра - покрай близката греда.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон В 61-ата току що появилият в игра Хамес Родригес се сбори за топката със своя съотборник Бензема и в крайна сметка колумбиецът контузи френския стрелец, който напусна три минути по-късно. Номер 9 получи ритник и отстъпи мястото си на Матео Ковачич. Междувременно гостите от "Ел Молинон" върнаха един гол. Отново Джони се включи силно отляво и извади ниска топка към Исма Лопес, който показа добър мерник и прати топката до гредата - 5:1. Резервата на Спортинг Дани Нди премина през Варан в 67-ата минута, но изпрати топката в аут. До края на срещата "белите" не търсеха настървено гола и ще се запомни единствено удар на Хесе Родригес в 89-ата минута.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон С успеха Реал Мадрид временно се настани между Атлетико Мадрид и Барселона в класирането. Кристиано Роналдо и Карим Бензема пък поведоха при голмайсторите с по 16 гола, изпреварвайки Луис Суарес и Неймар, които имат по 15.